×

#Myślisz ciągnik, mówisz Ursus

Myślisz: ciągnik, mówisz: Ursus. To prawda. Ale Ursus to nie tylko traktory i maszyny. To także autobusy elektryczne i wodorowe. To ludzie. To tradycja, doświadczenie i pasja.

URSUS jako najstarsza polska marka motoryzacyjna to ponad 125 lat rozwoju mechanizacji polskiego rolnictwa, zbierania doświadczeń i podtrzymywania przemysłowych tradycji w oparciu o rodzimy kapitał. Z naszych maszyn korzystają kolejne już pokolenia Polek i Polaków.

W drugiej dekadzie XXI wieku a dokładnie rzecz biorąc w ostatnich 5 latach dzięki własnemu R&D ale przede wszystkim dzięki wspaniałemu zespołowi kilkudziesięciu inżynierów zaprojektowaliśmy, uzyskaliśmy homologacje oraz wdrożyliśmy do produkcji:

35 ciągników rolniczych od 50 do 280 KM

11 autobusów (elektryczne, wodorowy i trolejbusy)

10 przyczep rolniczych

Jest to nasz wkład we wskrzeszenie i rozwój polskiej motoryzacji.

W 2016 roku na targach pojazdów użytkowych IAA w Hanowerze zaprezentowaliśmy autobus elektryczny z ogniwami wodorowymi popularnie zwany „Wodorowcem”, który rok później zainteresował samą Kanclerz Niemiec Angelę Merkel na wystawie HANNOVER MESSE 2017. Obecnie ten autobus kursuje na regularnej linii w Holandii jako pionier w Unii Europejskiej technologii wodorowej w transporcie publicznym.

Produkowany w fabryce w Lublinie ciągnik URSUS C-380 to od 2016 do 2018 najlepiej sprzedający się traktor w Polsce w swoim segmencie*. Przy okazji jest Laureatem Konkursu Teraz Polska (2016r.). (*zgodnie ze stanem rejestracji modeli ciągników od 01.2016 do 11.2018 wg. Cepik)

To właśnie nasze Know-How. Wiemy jak to robić. Chcemy się rozwijać.

Jako ciekawostkę przytoczymy też kilka danych związanych z rozwojem polskiej elektromobilności. Aktualnie posiadamy 50% udział w zarejestrowanych i jeżdżących autobusach elektrycznych na terenie Polski mając za konkurencję takie tuzy jak: Solaris, MAN, Mercedes, Volvo czy Scania. Polska firma z szansą zaistnienia na międzynarodowym rynku.

Przez ostatnie lata udało nam się wypracować sieć polskich kooperantów składającą się z przeszło 400 podmiotów. Wszyscy skupieni wokół produkcji w segmencie Agro i rodzącej się „elektromobliności”.

Szanowane, państwowe instytucje finansowe takie jak PFR a w ich ramach ARP, NCBiR opierają swoje prognozy dotyczące rynku pojazdów zeroemisyjnych na naszych dokonaniach. Rozwijając polską motoryzację równocześnie jesteśmy niewidzialni.